Прикарпаття отримало рекордні 10 мільйонів гривень туристичного збору

Прикарпаття отримало рекордні 10 мільйонів гривень туристичного збору

Укрінформ
На Прикарпатті за 11 місяців зібрали рекордні понад 10 мільйонів гривень туристичного збору, що удвічі більше ніж торік.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.

«Туристичний збір у нас майже удвічі більший, ніж торік. За 11 місяців – це понад 10 млн гривень. Для нашої області це велика цифра. Торік вона становила 5,6 млн гривень», – зазначив Передерко.

За його словами, Івано-Франківську область 2021 року відвідали понад 2 млн туристів та екскурсантів. Утім, більш точну цифру посадовці обіцяють озвучити пізніше, керуючись даними одного з мобільних операторів. Поки констатують, що найбільше туристів їдуть відпочивати на Прикарпаття із сусідніх регіонів, Києва, Одеської та Дніпропетровської областей.

Віталій Передерко зауважив, що цьогоріч COVID-19 не вплинув на бажання українців відпочивати в Карпатах. Однак його таки коригували карантинні обмеження. Якщо взимку туристи надавали перевагу відпочинку на Буковелі, то влітку їхній вибір зупинявся частіше на курортному Яремче, а також Бойківщині та Дністровському каньйоні. Тут поки працюють небагато закладів, які сплачують туристичний збір.

«Дністровський каньйон – це відкритий простір, там немає пропускної системи, а тому облікувати туристів майже неможливо. Але ми точно знаємо, що їх було більше, бо турфірми отримали багато замовлень на сплави Дністром», – додав Передерко.

Він зауважив, що на Бойківщині активно працює кластер «Бойківський колорит», який пропонує гостям і активний туризм, і сільський, і гастрономічний, і етнографічний. Однак ресурс для розвитку тут великий.

«Через Вишківський перевал зараз зробили дорогу. І тепер завдання для бойківських громад – створювати туристичні продукти, які б затримали туристів. Природа там ідеальна для відпочинку, а ось причин для приїзду поки недостатньо», – вважає Передерко. 

Він каже, що вже звернувся до бойківських громад із пропозицією зробити єдиний мандрівний фестиваль, як це є на Гуцульщині. Бо, коли кожне село робить свій фест, зазначає посадовець, то часто спостерігають чималу витрату коштів і низьку відвідуваність туристів.

Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер, розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Його загальна довжина становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише України, а й Європи. Дністровський каньйон, згідно з рішенням всеукраїнського інтернет-опитування, оголошеного 26 серпня 2008 року, визнаний одним із 7 природних чудес України.

Вишківський перевал – один із перевалів в Українських Карпатах. Розташований у південно-західній частині Ґорґанів, на вододілі річок Свічі та її притоки Мизунки. Висота над рівнем моря – 931 м (за іншими даними — 988 м).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-