У Полонному біля туристичних локацій встановлюють мініскульптури

У Полонному біля туристичних локацій встановлюють мініскульптури

Фото
Укрінформ
У місті Полонне на Хмельниччині встановлюють мініскульптури дідуся Хо біля туристичних локацій.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла начальник відділу культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради Тетяна Ярославська.

«Ми встановили три малі скульптурні форми дідуся Хо в різних історичних локаціях Полонного, а в проєкті в нас їх 17. Думаємо, що їх буде більше. Біля кожного Хо ми встановлюємо QR-код, а також про всі локації у нас є легенди. Надалі ми плануємо в межах проєкту зробити QR-квест», – зазначила Ярославська.

За її словами, мініскульптури з гіпсу виготовляє місцева керамістка Наталія Куберська.

Першу мініскульптуру Хо-мірошника встановили біля млина ХІХ ст., що є пам’яткою архітектури місцевого значення. Ще один Хо з’явився на вулиці Говорун, 9, де під час прокладання водогону знайшли частину мортири. Тамтешній Хо сидить на ядрі виготовленої копії мортири. Окрім того, минулого тижня мініскульптуру Хо-гончара встановили біля історичного музею. Вона символізує традиційні для міста промисли – гончарство та виробництво порцеляни.

Читайте також: Мініскульптури познайомлять туристів із «магнітами» Острога і Полонного

Як додала Ярославська, мініскульптури встановлюють в межах проєкту «Методологія маркування історичних атракцій в малих містах України. Інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє». Оскільки депутати міської ради не підтримали фінансування проєкту, то поки що всіх Хо виготовили та встановили за кошти благодійників.

Начальник відділу культури та туризму додала, що у Полонному цього року започаткували створення вогняних скульптур із глини на так званому острові Хо, що на березі річки Хомора. Там уже з’явилася перша скульптура, а в майбутньому їхню кількість планують збільшити.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-