На Чернігівщині хочуть заґратувати портрети Леніна і Сталіна, щоб привабити туристів

На Чернігівщині хочуть заґратувати портрети Леніна і Сталіна, щоб привабити туристів

Укрінформ
У місті Новгород-Сіверський Чернігівської області скандальні портрети Леніна і Сталіна на водонапірній вежі хочуть заґратувати публічно, щоб привернути увагу громадськості до нової туристичної локації.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко.

"Думаю, що це треба зробити якось публічно, щоб привернути увагу до нової туристичної локації. Процес встановлення ґрат може стати привабливим для туристів та ЗМІ. Поки що подію відклали – коронавірус трохи вибив нас із колії", – сказав Бондаренко.

За словами міського голови, ідея заґратувати мозаїчні зображення комуністичних лідерів, як і пам’ятник Леніну, була в нього давно. Адже "Ленін за ґратами", на його думку, міг би суттєво збільшити наплив туристів до Новгорода-Сіверського. Однак на виконання закону про декомунізацію пам’ятник довелося демонтувати. А от портрети вождів тоталітаризму з башти не прибрали, бо не вважають їх символами комуністичного режиму. Тепер же, отримавши підтримку голови Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антона Дробовича, чекають нагоди повісити на них ґрати й поруч – табличку з написом: "Кати українського народу".

Читайте також: Чернігівщина: туристична мапа "Подорожуємо Україною"

Як повідомляв Укрінформ, за демонтаж зображень Леніна і Сталіна на башті в Новгороді-Сіверському тривалий час боролися громадські активісти та співробітники УІНП. У вересні 2018 року прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження за фактом пропаганди в місті символіки комуністичного режиму. Його розслідуванням займаються слідчі Новгород-Сіверського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області. За словами Бондаренка, наразі триває експертиза мозаїчних зображень на предмет визначення, чи є вони об’єктами декомунізації.

Тим часом в УІНП змінилося керівництво. В одному з інтерв’ю новий голова інституту Антон Дробович назвав ініціативу влади Новгорода-Сіверського щодо заґартування скандальних портретів оригінальною і такою, що "відповідає духу креативної декомунізації".

Мозаїчні зображення Леніна і Сталіна розмістили в центрі Новгорода-Сіверського в 1930-х роках на водонапірній вежі 1901 року спорудження поряд із базарною площею.

Фото: Олександр Ясенчук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-