МЕРТ рекомендує туристам перевіряти у туроператорів ліцензію та фінзабезпечення

МЕРТ рекомендує туристам перевіряти у туроператорів ліцензію та фінзабезпечення

Укрінформ
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України рекомендує туристам перевіряти, чи має туроператор чинну ліцензію та мінімальне фінансове забезпечення.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

"Мінекономрозвитку нагадує про необхідність дотримання низки рекомендацій, які допоможуть туристам уникнути неприємних ситуацій під час подорожей. По-перше, Мінекономрозвитку закликає туристів перевіряти, чи має туроператор чинну ліцензію та мінімальне фінансове забезпечення", - йдеться в повідомленні.

Мінекономрозвитку також рекомендує звертати увагу на нещодавно ухвалені урядом України зміни до умов отримання туроператорами ліцензій. Згідно з переліком ліцензійних вимог, туроператор має забезпечувати фінансову гарантію перед туристами - гарантія банку або іншої кредитної установи. У разі здійснення виплати відшкодування туристам, туроператор повинен відновити суму фінансової гарантії наступного робочого дня.

Крім цього, туроператор, що надає послугу, пов’язану з перевезенням туристів, має за 8 та за 2 години до запланованого відправлення рейсу перевірити інформацію про час його відправлення. У разі затримки рейсу на понад 4 години, туроператор мусить розмістити інформацію про це на власному вебсайті.

Читайте також: МЕРТ оприлюднило актуальний реєстр туроператорів

Також туроператори на власному вебсайті відтепер мають надавати інформацію про турагентів, з якими вони працюють: найменування фізичної чи юридичної особи, строк дії агентського договору, реквізити особи, яка надала гарантію банку або іншої кредитної установи, а також інформацію про чинні договори на туристичне обслуговування, укладені безпосередньо туроператором або через турагентів із зазначенням країни тимчасового перебування.

У разі, якщо туроператор порушив ці або інші ліцензійні умови, турист має право звертатися із заявою до Мінекономрозвитку, надавши підтверджувальні документи. Після цього міністерство здійснить перевірку обставин порушення. У випадку підтвердження факту порушення умов ліцензії вперше, туроператор отримає припис. У випадку повторного порушення, недобросовісний туроператор може бути позбавлений ліцензії.

Як повідомляв Укрінформ, у 2018 році до туроператорів було застосовано штрафні санкції на суму 1,9 млн грн та анульовано 3 туроператорські ліцензії.

Влітку 2018 року траплялися випадки, коли українці застрягали у різних аеропортах світу і не могли повернутися додому з відпусток через проблеми з авіарейсами, туроператорами і перевізниками. А на початку квітня 2019 року майже 400 українських туристів на кілька годин затримались в аеропорту єгипетського Шарм-ель-Шейху й українському “Борисполі”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-