Бузький Гард приваблює туристів розмаїттям маршрутів

Бузький Гард приваблює туристів розмаїттям маршрутів

Укрінформ
Національний природний парк "Бузький Гард" на Миколаївщині приваблює туристів своїми цікавими автомобільними, водними, кінними та пішохідними маршрутами.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі нацпарку.

"Адміністрація національного природного парку "Бузький Гард" приділяє увагу розвитку мережі туристичних, екскурсійних маршрутів та екостежок. На даний час розроблено три автомобільні екскурсійні маршрути, які користуються великою популярністю серед відпочивальників. Є також пішохідний, водний, кінний та інші маршрути та чотири екологічні стежки", - розповіли в прес-службі.

Найбільшою популярністю користується одноденний екскурсійний маршрут, що пролягає біля р. Південний Буг з переходами через скелі та валуни. На цьому маршруті крім отримання інформації краєзнавчого характеру туристи знайомляться з рослинним та тваринним світом степу та водно-болотних угідь.

Водний туристичний маршрут також має багато прихильників. Проходячи ним, туристи знайомляться з природними ландшафтами, рослинністю, споглядають мальовничі краєвиди. Маршрут пролягає найціннішою, наймальовничішою ділянкою Південного Бугу – Мигійським каньйоном. Тут річка має велику кількість бурхливих порогів, поворотів, які межують з тихим плесом.

Читайте також: На Чернігівщині створено ботанічний заказник "Цикля"

Природа каньйону своєрідна та неповторна, схили Бугу вкриті степовою та лісовою рослинністю з великою кількістю виходів гранітних скель. Саме тому ця частина Бугу є однією з найбільш популярних серед туристів. Сплав відбувається на надувних плотах-рафтах, катамаранах, каяках, байдарках. На акваторії парку наявні ділянки ІІ і ІІІ категорії складності, а навесні у високу воду – ІV категорії. У зв’язку з відсутністю прибережної інфраструктури, туристи ночують у наметах, готують їжу на багатті.

Щодо кінного маршруту, то він розташований на території рекреаційної ділянки "Урочище "Громове". Пролягає через ділянки з лісовими насадженнями різного віку, невеликими степовими ділянками. Проходячи ним, туристи знайомляться з безліччю представників флори та фауни цієї ділянки. Також тут розташована невелика унікальна ділянка чагарникового степу.

Національний природний парк "Бузький Гард" розташований в Арбузинському, Братському, Вознесенському, Доманівському та Первомайському районах Миколаївської області. Загальна площа території парку – понад 6 тисяч га.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-