Нацпарк

Нацпарк "Дністровський каньйон" може стати більшим

Укрінформ
Мінприроди передало на розгляд уряду Указ Президента "Про зміну меж НПП "Дністровський каньйон". Документом передбачено розширення меж парку на 901,1 гектара земель із унікальною червонокнижною флорою та фауною.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

"Мінприроди передало на розгляд уряду Указ Президента "Про зміну меж НПП "Дністровський каньйон". В Указі передбачено зміну меж НПП "Дністровський каньйон" шляхом його розширення на 901,1 гектара земель на території Борщівського, Бучацького і Заліщицького районів Тернопільської області. Зокрема, до території буде включено 785,7 гектара земель, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування, і 115,4 гектара земель, що включаються до його території без вилучення", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Межі Ужанського національного парку розширять

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, ще у 2010 році, коли створювався парк, поставало питання об'єднання розпорошених кластерів - ділянок з унікальною флорою та фауною. Він переконаний, що розширивши зараз території, автоматично буде вирішено й це питання. Тим паче, що запропоновані до включення до складу нацпарку ділянки входять до Смарагдової мережі. Запропонована до включення територія багата на червонокнижні різновиди флори та фауни.

"Питання збереження унікальної наддністровської природи для мене стоїть особливо гостро. Я про це говорю щоразу на засіданнях уряду в дискусіях щодо будівництва ГЕС на Дністрі, противником яких я був і залишаюся. Маю надію, що колеги по уряду почують і підтримають позицію Мінприроди", - підкреслив Семерак.

Читайте також: На острові Джарилгач розширять нацпарк і відновлять маяк

Зазначається, що зміна меж парку підтримана та ініційована природоохоронною громадськістю.

Після розгляду і ухвалення членами уряду указ буде подано на підпис Президенту України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-