В Івано-Франківську готують реконструкцію боїв Листопадового чину

В Івано-Франківську готують реконструкцію боїв Листопадового чину

1026
Ukrinform
В Івано-Франківську 31 жовтня до 100–річчя Листопадового чину та проголошення ЗУНР проведуть реконструкцію боїв «За Ратушу». 

Театралізоване дійство відбудеться на площі Ринок, повідомив кореспондентові Укрінформу начальник відділу внутрішньої політики Івано-Франківської міської ради Ігор Кінаш.

«До 100-річчя Листопадового чину на площі Ринок, 31 жовтня, відбудеться реконструкція боїв «За Ратушу». У театралізованому дійстві відтворять бої Січових стрільців з польськими формуваннями за встановлення ЗУНР», - розповів Кінаш.

За його словами, реконструкцію боїв проведе Львівське товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Дійство розпочнеться 31 жовтня о 15 годині на площі Ринок. До того часу студентам міста роздаватимуть листівки з коротким описом подій 100-річної давнини. Заплановано провести Ходу пам’яті, яка розпочнеться біля пам’ятника діячам ЗУНР, та Свято стрілецької слави.

1 листопада Івано-Франківська обласна рада проведе урочисту сесію до 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки.

Читайте також: Триметровий бронзовий лев оселиться у Львові до 100-річчя ЗУНР

Листопадовий чин - українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обгрунтовано претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тис. км, що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918—1919 років для захоплення Галичини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-