На Львівщині влаштують фестиваль української слави

На Львівщині влаштують фестиваль української слави

Укрінформ
Міжнародний фестиваль української слави "Кульчиці-фест" відбудеться 29 липня на Львівщині. Цьогоріч він присвячений 400-річчю походу козацького війська під проводом гетьмана України Петра Конашевича-Сагайдачного на Москву.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

"Центральною подією фестивалю стане Всеукраїнська науково-історична конференція та презентація науково-документального фільму "Похід Сагайдачного на Москву" за участю режисера стрічки, лауреата державної премії імені Івана Франка Тараса Каляндрука. Також під час фестивалю відбудеться урочиста хода козаків, різноманітні майстер-класи та показові виступи школи бойового гопака", – зазначила керівник департаменту з питань культури ЛОДА Мирослава Туркало.

Свою творчість презентують виконавці, козацькі хори, вокальні ансамблі, професійні та аматорські художні колективи Самбірщини та Львівщини, Івано-Франківська, Тернополя, Кривого Рогу, Дрогобича.

Читайте також: На Закарпатті фестивалитимуть із коломийками й у пралісах

Село Кульчиці, де відбудеться імпреза, є батьківщиною військового, політичного і громадського діяча, гетьмана реєстрового козацтва, кошового отамана Запорізької Січі Петра Конашевича-Сагайдачного та героя Віденської битви 1683 року, рятівника Відня, засновника першої в Європі кав`ярні Франца-Юрія Кульчицького.

Мета фестивалю – відродження, збереження та популяризація національних традицій, вшанування і збереження пам’яті про видатних земляків: Франца-Юрія Кульчицького, гетьмана Петра Сагайдачного, козацьких ватажків Івана Сулими та Марка Жмайла, а також поширення та популяризація традицій та побуту Козацької доби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-