У Полтаві з'явилася перша міні-скульптура

У Полтаві з'явилася перша міні-скульптура

Фото
Укрінформ
У центрі Полтави, на будівлі торгового дому "ЦУМ",  відкрили міні-скульптуру козаку Енею – герою бурлескно-травестійної поеми Івана Котляревського "Енеїда".

Як повідомляє прес-служба Полтавської облдержадміністрації, кошти на створення об'єкта зібрали за допомогою краундфандингу.

"Вирішили подати проект. Місцева громада його підтримала грішми. На реалізацію ініціативи потрібно було зібрати 18800 гривень, у результаті зібрали на тисячу більше. Реалізовували проект сім-вісім місяців. Об’єкт виготовляв скульптор із Ужгорода Михайло Колодько. Ми отримали дозвіл на встановлення міні-скульптури від власників будівлі й художньої ради міста Полтави. Такі об’єкти почали з’являтися в Києві. Маю надію, що відкрита у Полтаві міні-скульптура – лише перша із серії, адже у нас дуже багато колоритних персонажів", – розповів один з авторів проекту Вадим Ямщиков.

Зазначається, що Еней, зображений на міні-скульптурі, схожий на персонажа з мультфільму "Енеїда" 1991 року. Автор мультиплікаційного втілення "моторного парубка" художник-постановник Едуард Кірич дав дозвіл на використання створеного ним образу й  приїхав із Києва на відкриття об’єкта.

Читайте також: У столиці з'явився міні-пам'ятник "Київському торту"

Під мініатюрною скульптурою Енею на вулиці Соборності, 28/13 розташовано монету з тризубом і написом "На фарт". Як пояснюють автори проекту, хто її потре, на того чекає удача.

За словами директора департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентини Вождаєнко, ця маленька скульптура може стати основою для формування нового туристичного маршруту обласним центром.

Під час презентації атракції  артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок представили уривок із вистави "Енеїда". 

Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-