Держлісагентство закликають підтримати створення національного парку в Сухолуччі

Держлісагентство закликають підтримати створення національного парку в Сухолуччі

884
Укрінформ
Науковці й громадські діячі просять Державне агентство лісових ресурсів України підтримати створення національного Дніпровсько-Тетерівського природного парку в Сухолуччі на Київщині.

Про це в понеділок, 19 лютого, заявив завідувач відділу Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка НАН України Віктор Мельник під час прес-конференції на тему: "Національний парк в Сухолуччі. Хто "за" і хто "проти", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Протягом чотирьох років я постійно брав участь в обговореннях, які проводило Міністерство екології. Минулого тижня відбулись чергові слухання, і що приємно: і науковці, і громадські діячі, і місцеві жителі, і народні депутати - всі за створення тут (у Сухолуччі – ред.) національного Дніпровсько-Тетерівського природного парку. Тобто, на всіх рівнях його створення погоджене, зокрема й Академією наук та іншими установами, крім Агенції лісових ресурсів. Представників цієї агенції не влаштовувала якість наукового обґрунтування на створення парку, біологічну частину якого я писав. Вони заперечують, що це місце є абсолютно унікальним, хоча це - чи не єдиний фрагмент природи південного Полісся, який зберігся до наших днів на території Київської області», - пояснив Мельник.

За його словами, створення парку в Сухолуччі гальмується тим, що територією, як і за часів екс-президента Януковича, володіє мисливський клуб "Кедр".

Читайте також: Як в колишніх угіддях Януковича фурами ліс “дерибанять”

Науковець акцентував на тому, що в Сухолуччі та акваторії Київського моря виявлено десять видів рослин, внесених до Червоної книги України.

Крім того, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко розповів, що за останніх півтора року швидкість вирубування лісу в Сухолуччі зросла уп'ятеро.

Як повідомляв Укрінформ, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що на території колишніх мисливських угідь "Сухолуччя" та резиденції "Межигір'я" можуть створити національний Дніпровсько-Тетерівський природний парк. Урядовець зазначав, що відповідні проекти розпорядження Кабміну вже підготовлені й навіть погоджені Міністерством екології.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-