Бойки запросили львів`ян на свої традиційні запусти

Бойки запросили львів`ян на свої традиційні запусти

1723
Укрінформ
На традиційні бойківські запусти – вступ у великий піст запросили львів`ян творчі колективи із високогірних Турківського та Дрогобицького району.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила начальник управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталія Табака.

«Увечері 18 лютого у Львівському коледжі харчової і переробної промисловості відбудуться традиційні «Бойківські  запусти». В останній день перед аскезою Великого посту гостей розважатимуть фольклорно-етнографічний ансамбль «Бескид» із села Либохора Турківського району та гурт автентичного співу «Ладканка»  з Дрогобича, який виконає обрядові пісні»,- розповіла Табака.

За її словами, на запусти організатори приготували 12 автентичних страв бойківської кухні. В програмі також майстер-класи із бойківських танців (коломийка, козак, сторцак), етно-конкурси і забави, гра на бойківських музичних інструментах та танці під запальну музику цієї етнічної групи карпатських українців.

Читайте також: Чернігівщина запропонувала мандрівку крізь віки

Запусти – час перед постом, коли виключалась уся тваринна їжа, посеред тижня навіть олія, а середи і п’ятниці були днями «хліба і води».Також молодь мусила на час посту забути про танці і розваги, а дівчата не мали права вбиратись у квіти і стрічки. Останні дві неділі перед постом отримали свої другі назви – м’ясопусна та сиропусна, після якої віруючі переходили виключно на вегетаріанську їжу.

Бойки -  етнографічна група українців, що живуть на північних і південних схилах Карпат («Бойківщина») від річок Лімниця й Тересва на сході до річок Уж і Сян на заході. На Львівщині вони розселені у гірських місинах Українських  Карпат: у Сколівському, Турківському, частині Стрийського, Дрогобицького, Самбірського та Старосамбірського районів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-