Закарпатський гейзер зробили зручним для туристів

Закарпатський гейзер зробили зручним для туристів

Фото
Укрінформ
У селі Вучкове, що на Закарпатті, лісівники облаштували зону відпочинку біля єдиного в Україні гейзера мінеральної води, щоб зберегти джерело.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

"Спостерігати гейзер сюди щороку приїжджають сотні тисяч туристів: Вучківський гейзер і Міжгірщина загалом – популярні напрямки для поціновувачів захопливих природних явищ та мальовничих краєвидів. Щоб зберегти унікальне природне мінеральне джерело, лісівники Верхньогірського лісового господарства облаштували біля гейзера рекреаційну зону, в Соймівському лісництві. Так джерело точно збережеться і буде доглянутим, а туристи зможуть перепочити після дороги й почекати на унікальне природне явище, коли вода гейзера б’є прямісінько з-під земної кори", – розповіла директор Верхньогірського держлісгоспу Марія Плиска-Галатиба.

Гейзер розташований в урочищі "Петровець" на березі гірського потоку. Вода в ньому солона і з вмістом заліза, про що свідчить червоно-помаранчеве забарвлення каміння навколо.

Читайте також: Село на Закарпатті внесли до міжнародного скульптурного маршруту

Природна пам’ятка, що є унікальною для України, з періодичністю майже що дві години (залежить від різних обставин та пори року) вибиває воду на висоту 4-6 метрів. Тривалість цього явища становить близько 10 хвилин. Вода гейзера має лікувальний ефект, її вживають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Варто зазначити, що карпатські вулкани перестали вивергатися вже кілька мільйонів років тому і перетворилися на гірські хребти й окремі гори. Натомість сучасні грязьові вулкани та водяні гейзери – прояви пізньої стадії вулканізму. Гейзери – це джерела, якф періодично викидають високо в повітря струмені води і пари. Найвідоміші розміщуються в Ісландії, на Камчатці, в парку Єллоустон (США).

Фото: zakarpatlis.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-