Археологи виявили в Єгипті обеліск віком чотири тисячі років

Археологи виявили в Єгипті обеліск віком чотири тисячі років

2692
Укрінформ
Спільна франко-швейцарська археологічна експедиція знайшла біля некрополя Саккара фрагмент обеліск з граніту часів Стародавнього царства.

Виявлений фрагмент - заввишки близько 2,5 метрів. На думку вчених, приблизно така ж частина обеліска знаходиться під землею, пише The History Blog.

Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою, щоб віддзеркалювати сонце і яскраво світити протягом дня. Це - найбільший відомий обеліск епохи Стародавнього царства.

Напис на одній стороні обеліска вказує, що він був присвячений представниці Шостої династії, Анхнесмерірі II, доньці першої давньоєгипетської візиря-жінки Небет, матері фараона Пепі II з Шостої династії. Вона жила в середині 23 століття до нашої ери.

Читайте також: У Казахстані відновили 3000-річну піраміду

"У правителів Шостої династії, як правило, було два невеликих обеліска біля входу в їх похоронний храм, але цей обеліск був знайдений трохи далі від входу до могильного комплексу Анхнесмеріри II", - сказав Мостафа Вазирі, генеральний секретар єгипетської Вищої ради у справах старовини. На його думку, обеліск був викрадений каменотесами через кілька століть після установки.

Фото: Міністерство старожитностей Єгипту

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-