Мініатюрний дротовий телефон встановили в Ужгороді

Мініатюрний дротовий телефон встановили в Ужгороді

Фото
1632
Укрінформ
На ужгородській Поштовій площі, біля входу до головного відділення Укрпошти, відкрито нову публічну міні-скульптуру "hallom" у формі телефона.

Про це повідомив краєзнавець та експерт із туризму Федір Шандор на своїй сторінці у Facebook.

Відкриття приурочили до дня народження Тивадара Пушкаша, винахідника АТС та слова "алло". Його дружина Софія Феттер фон дер Лілі тривалий час жила в Ужгороді, а потім переїхала в Будапешт до Пушкаша.

Як зауважив Шандор у публікації, за словами Едісона, під час тестування телефону Пушкаш був першим, хто вживав слово "алло" (halló), яке походить від угорського слова "hallom", що в перекладі означає "чую".

Автором скульптури традиційно виступив відомий скульптор Михайло Колодко. Втілили ідею в металі Степан Руснак і Роман Мурник.

Читайте також: Бограч: закарпатський король із перчинкою

Варто зазначити, що міні-скульптури Ужгорода – популярна туристична атракція. Відшукати їх – справжня забава для мандрівників. Більшість мініатюр зосереджено в центральній частині міста, вздовж набережної обабіч річки Уж. Серед них – іглаївські їжачки, солдат Швейк, виноградне гроно, вузол Кротона, кубик Рубіка, Миколайчик, пароплав "Карпатія", Гаррі Гудіні, Джон Лорд, Вольфганг Амадей Моцарт, художник Глюк й навіть власні статуя Свободи й Ейфелева вежа.

Фото: Федір Шандор/Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-