У Тунісі знайшли затоплене цунамі давньоримське місто

У Тунісі знайшли затоплене цунамі давньоримське місто

1724
Ukrinform
Археологи виявили у Середземному морі біля берегів Тунісу руїни античного міста Неаполіс, яке опинилося під водою близько 1700 років тому.

Як припускають фахівці, місто було змито з лиця землі потужним цунамі, спровокованим землетрусом 21 липня 365 року, повідомляє Science Alert.

Пошуки затонулих руїн за участю Інституту національної спадщини Тунісу та італійського Університету Сассарі велися з 2010 року. Однак тільки зараз погодні умови дозволили виявити на території близько 20 гектарів вулиці, пам'ятники і близько ста резервуарів, що використовувалися для виробництва гаруму - рибного соусу, який був доволі популярним за часів стародавніх Греції та Риму.

Читайте також: У Данії розкрили секрети давньої фортеці вікінгів

За словами керівника експедиції Муніра Фантара, відкриття дозволяє вченим з упевненістю стверджувати, що місто було одним із центрів виробництва гаруму і солоної риби, ймовірно, найбільшим подібним центром у римському світі.

Неаполіс, назва якого в перекладі з давньогрецької означає "нове місто", було засновано в V столітті до нашої ери. Під час Третьої Пунічної війни (149-146 рр. до н. е.) місто стало на бік карфагенян, перш ніж римляни взяли його під свій контроль. Нині в районі Неаполіса розташовано популярне серед туристів місто Набуль, що славиться своєю керамікою.

Фото: University of Sassari

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-