Повне сонячне затемнення за останні 99 років

Повне сонячне затемнення за останні 99 років

Онлайн
Укрінформ
Мільйони американців прямують до міст, в яких можна буде побачити перше повне сонячне затемнення за останні 99 років, яке пройде вузькою смугою, так званим "коридором" уздовж усієї території Сполучених Штатів – від північного заходу до південного сходу.

Про це інформує Радіо Свобода.

"У Чарльстоні, штат Південна Кароліна – останньому великому місті в цьому "вузькому коридорі", спостерігається наплив туристів, так само як і в інших містах на цьому шляху", - йдеться в публікації.

20 серпня чиновники міста повідомили, що ресторани Чарльстона вже всі "забиті" і паркінг у центральній частині міста вже заповнений місцевими жителями й туристами, які заздалегідь підготувалися до події 21 серпня, "яка буває один раз у житті".

Міста, що підпадають під повне затемнення, стануть свідками кількахвилинної темряви, коли місяць закриє собою сонце.

Ті люди, які сподіваються побачити саме затемнення за допомогою спеціальних захисних окулярів, розраховують на хорошу погоду. Та в Чарльстоні саме у час затемнення прогнозують хмари й грози.

Читайте також: У США створили спецрейс для спостереження за сонячним затемненням

У різних містах країни близько 12 мільйонів жителів зможуть побачити так зване "Велике американське затемнення", як уже називають цю подію. У багатьох містах відбудуться спеціальні вечірки й музичні фестивалі.

Першим штатом, який побачить, як місяць закриває собою сонце, стане північно-західний штат Орегон о 9:05 за місцевим часом (це 19:05 за Києвом).

В Україні це затемнення побачити не вдасться – його пік припаде на час, коли сонця вже не буде на небі. Але спостерігати за цим явищем можна буде завдяки прямій трансляції NASA, для якої агентство використовує 11 космічних апаратів, 3 літаки та 50 аеростатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-