Тернопільська Шотландія: промчати віадуком як Гаррі Поттер

Тернопільська Шотландія: промчати віадуком як Гаррі Поттер

Фото
Укрінформ
На околиці села Плебанівка розташовано 120-річну пам’ятку архітектури – залізничний міст, який має 9 арок із місцевого каменю.

Зводили віадук – оригінальну споруду на високих опорах – у Теребовлянському районі Тернопільської області тутешні будівельники під керівництвом австрійських інженерів у час, коли ці території належали Австро-Угорщині. 

Арковий стиль конструкції обрано не випадково. Саме така форма посилює надійність довжелезного мосту, збільшуючи термін його експлуатації. Підтвердження цьому – дев’ятиарковим красенем досі їздять поїзди, з вікон яких пасажирам відкриваються по-справжньому особливі краєвиди.

Схожий міст є у шотландському селі Гленфіннан. Відомий він завдяки фільмам про Гаррі Поттера. Саме ним головні герої їхали в Хогвартс.

На Західній Україні збереглося шість віадуків з залізничною колією, три з них - у Тернопільській області. Крім плебанівського, віадуки тут є у селі Буцнів біля Тернополя та в селі Кровинка поблизу Теребовлі. Інші залізничні конструкції оригінальної форми розміщено у Ворохті на Івано-Франківщині та дві – біля с. Лавочне, що у Львівській області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-