Геологи відкрили сьомий континент

Геологи відкрили сьомий континент

Карта
5404
Укрінформ
На Землі існує сьомий континент Зеаландія площею близько 4,9 мільйона кілометрів.

До такого висновку дійшла група австралійських та новозеландських геологів, яка опублікувала звіт на сайті Геологічного товариства Америки, повідомляє life.pravda.com.ua

"Використовувані в даний час конвенції та визначення континентальної кори, континентів і мікроконтинентів не вимагають модифікації для визначення Зеландії", – уточнюється у звіті.

Геологи дійшли висновку, що Нова Зеландія та Нова Каледонія – не ізольовані острівні ланцюги, а фрагмент частково зануреного континенту.

На сьогодні 94% Зеаландії перебуває під водою. Це є результатом витончення земної кори під час попереднього суперконтинентального розпаду і подальшої ізостатичної рівноваги.

Вчені зазначають, що це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення: "10 років тому ми не мали накопичених даних або впевненості в інтерпретації, зраз ці дані є".

Останні два десятиліття ці вчені досліджували геолого-геофізичні дані окремого фрагменту у земній корі у південно-західній частині Тихого океану. За площею він більше території Індії, та був частиною суперконтиненту Гондвани.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-