Meta викрила фабрику тролів, які імітували масову підтримку путінської війни

Meta викрила фабрику тролів, які імітували масову підтримку путінської війни

Укрінформ
Компанія Meta, що володіє соцмережами «Фейсбук» та «Інстаграм», оголосила про заборону російської фабрики тролів Cyber Front Z, яка мала на меті показати масовість прихильників путінської війни в Україні через канал Telegram.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у щоквартальному звіті компанії про загрози.

Група Cyber Front Z, що проявилася після російського вторгнення в Україну, «була незграбною і значною мірою неефективною», - зазначили в Meta.

У звіті компанії діяльність групи описано як «жалюгідну спробу… створити враження масової онлайн-підтримки вторгнення росії шляхом використання фальшивих акаунтів для розміщення проросійських коментарів до контенту впливових осіб і ЗМІ».

Читайте також: Meta просять не блокувати контент українських блогерів у соцмережах

У Meta виявили діяльність групи на своїй платформі у березні після того, як російські ЗМІ викрили, що вона почала вербувати новобранців у Інтернеті.

Компанія почала розслідування й виявила акаунти Cyber Front Z в Інтсаграмі й посилання на людей, що пов'язані з «Агентством Інтернет-досліджень» - російською структурою, яка поширює фальшиві акаунти в соціальних мережах і має стосунок до путінського олігарха євгена пригожина.

Читайте також: Meta і Дія.Бізнес запускають навчальний центр для малого і середнього бізнесу

Твуож було виявлено спроби заспамити пости в соцмережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, «ВКонтакте» й «Однокласники». Мішенями ставали політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу, які публічно засуджували російське вторгнення й підтримували Україну.

Вивчивши активність підозрілих коментаторів, у Meta дійшли висновку, що вони працювали сім днів на тиждень «з невеликою перервою на обід». В «окремих випадках» один і той самий аккаунт публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин. Дослідники припустили, що це може відображати спробу підірвати діяльність фабрики тролів зсередини.

У звіті зазначається, що група діла неефективно, очевидно, імітуючи діяльність, щоб переконати своїх спонсорів або роботодавців.

Загалом, за словами представників Meta, видалено 45 акаунтів у Фейсбуці та 1037 в Інстаграмі, пов'язаних з Cyber Front Z.

Читайте також: NFT-музей MetaHistory зібрав понад $1 мільйон для України

За повідомленням Cyberscoop, група тролів Cyber Front Z досі активна в Телеграмі і станом на 4 серпня має 110 692 передплатників.

Серед численних повідомлень за четвер була розміщена замітка, яка вихваляє доповідь Amnesty International із критикою воєнну тактику ЗСУ, а також «меми від міністерства оборони рф для поширення».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-