Штучний інтелект написав непристойну п’єсу про робота, який вивчає людей

Штучний інтелект написав непристойну п’єсу про робота, який вивчає людей

Укрінформ
Нейромережа GPT-2 під контролем дослідників з Карлового університету в Празі написала свою першу п'єсу: вона чудернацька, непристойна і часом втрачає логіку сюжету.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє портал Science.

Зазначається, що цей незвичайний драматургічний твір уже почали ставити в Чехії. Так, дебют п'єси на сцені відбувся 26 лютого.

На думку драматурга Давида Коштака, штучний інтелект створив щось на зразок футуристичного «Маленького принца». У творі «ШІ: коли робот пише п'єсу», як і в повісті Сент-Екзюпері, розповідається про мандри персонажа, цього разу робота, який вирушає у світ, щоб дізнатися, що таке суспільство, людські емоції та навіть смерть.

Варто наголосити, що це перший такий випадок саме із п’єсою. Раніше GPT-2 вже використовували для написання фейкових новин, оповідань і віршів. Але не для театру..

Читайте також: Штучний інтелект «оживляє» фотографії предків

Для виконання поставленого завдання в програму завантажили першу підказку – два рядки тексту, в яких йшлося про людські емоції. На їх основі ШІ повинен був згенерувати до 1000 слів нового тексту. Результат виявився далеким від Шекспіра. Через кілька пропозицій нейромережа починала відхилятися від початкового сюжету або суперечила сама собі. Наприклад, іноді вона забувала, що головний герой – робот, а не людина. В одній зі сцен розмова починається з теми евтаназії, але згодом персонажі починають сперечатись на тему з сексуальним підтекстом.

Читайте також: Поліція Нью-Йорка тестує робопса зі штучним інтелектом

Річ у тім, кажуть автори, що насправді ШІ не розуміє того, про що він пише – просто складає слова одне за іншим і поступово обсяг нісенітниці наростає. Щоб цьому запобігти, вчені не давали GPT-2 написати відразу всю п'єсу цілком. Вони розбили її на вісім сцен по п'ять хвилин, в кожній з яких було всього по одному діалогу. Іноді їм доводилося вручну коригувати текст. Однак 90% написаного залишилося в оригінальному вигляді.

Фінальний результат здавався акторам надміру складним для розуміння, зокрема, тому що ШІ не задав тип дії й емоції, необхідні для драматичної гри. Глядачі ж відчували двоїсті відчуття від жартів робота, головного героя.

Фото: ANDRZEJ WOJCICKI/SCIENCE PHOTO LIBRARY/GETTY IMAGES

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-