До реабілітації Чорнобильської зони приєднується японський університет Фукусіма

До реабілітації Чорнобильської зони приєднується японський університет Фукусіма

Укрінформ
Університет Фукусіма (Японія) і Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник проводитимуть роботи з екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій Зони відчуження.

Про це інформує прес-служба Державного агентства з управління Зоною відчуження.

"У рамках Угоди про наукове співробітництво між Національною корпорацією Університет Фукусіма (Японія) і Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником проводитимуться роботи задля екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій зони відчуження", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, плануються роботи з покращення радіаційного-екологічного моніторингу навколишнього середовища й законодавчої бази в Україні.

«Україна і Японія з 2015 року успішно співпрацюють у сфері подолання наслідків аварій на АЕС у рамках програми SATREPS. Створення на території зони відчуження Чорнобильського заповідника відкриває науковцям ще більше можливостей для проведення досліджень, адже схема організації робіт на заповідних територіях більш зрозуміла для міжнародної спільноти. Сьогодні я радий повідомити, що заповідник починає долучатись до програми SATREPS і перший спільний проект Чорнобильського заповідника і Університету Фукусіма профінансує саме ця програма», - прокоментував голова Державного агентства України з управління Зоною відчуження Віталій Петрук.

Новий україно-японський проект допоможе визначити напрями реорганізації Зони відчуження на основі вдосконаленої системи радіаційно-екологічного моніторингу зони та прилеглих заселених територій.

Основним об’єктом досліджень стане став-охолоджувач, зниження рівня води у якому привертає увагу багатьох вчених, а також флора і фауна поблизу нього. Найкращі геоботаніки, радіобіологи й зоологи заповідника спільно з японськими колегами проведуть низку досліджень, на основі результатів яких можна буде скласти прогнози екологічних змін при подальшому зниженні рівня водойми-охолоджувача.

Читайте також: На території ЧАЕС відкрили сонячну електростанцію

Результати роботи вчених стануть базою для розробки рекомендацій щодо змін до законодавчої бази України задля відновлення радіоактивно забруднених територій та реорганізації зони відчуження.

Японський проект SATREPS (Науково технічні дослідження для сталого розвитку) фокусується на галузях, пов'язаних із довкіллям: енергетикою, біоресурсами, запобіганням стихійних лих і пом'якшенням їх наслідків, а також контролем за інфекційними захворюваннями. SATREPS проводить проекти по всьому світу, які тісно пов'язані з цілями сталого розвитку, встановленими Організацією Об'єднаних Націй.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-