NASA показала сріблясті

NASA показала сріблясті "крижані" хмари

Відео
Укрінформ
Камери NASA, встановлені на повітряній кулі, відзняли мезосферні хмари, відомі як сріблясті.

Про це повідомляє Phys.org.

"Місія Космічної агенції, названа PMC Turbo, проходила в липні протягом п'яти днів. За цей час камери NASA зняли рідкісне атмосферне явище - мезосферні хмари, також відомі як сріблясті ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що мова йде про вкрай розріджені хмари, що виникають в мезосфері на висоті 80 кілометрів. Вони складаються з кристалів льоду, проте до сьогодні не до кінця досліджена природа їх ядер. Метеорологи віддають перевагу гіпотезі, згідно з якою служать ядрами метеоритні останки.

Читайте також: Космозонд NASA передав перший знімок корони Сонця

Хмари утворюються влітку між 43 та 65 градусами північної і південної широти. При цьому їх видно лише в сутінках, після заходу Сонця, коли низькі шари атмосфери знаходяться в земній тіні.

Велику повітряну кулю NASA запустила в липні з ракетного полігону Есрейндж (Швеція), через п'ять днів він прибув в Нунавут (Канада). До нього прикріпили вантаж з сімома камерами високої роздыльної задтності та лідаром. Всі камери утворювали мозаїку, яка покривала 160 кілометрів. За час польоту камери зробили шість мільйонів фотографій, загальний обсяг яких склав 120 терабайт.

Вчені обіцяють, використовувати дані PMC Turbo для уточнення прогнозу погоди і кращого розуміння процесів, що відбуваються у верхній атмосфері Землі та інших планет - наприклад, Марса, де теж утворюються сріблясті хмари.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-