Британія офіційно звинуватила РФ в кібератаці вірусу-здирника NotPetya

Британія офіційно звинуватила РФ в кібератаці вірусу-здирника NotPetya

Укрінформ
Британський МЗС офіційно поклав на російську владу відповідальність за масовану кібератаку з використанням вірусу-здирника NotPetya.

Про це пише РИА Новости.

"Британський уряд вважає, що влада Росії, зокрема, російські військові, були відповідальні за деструктивну атаку за допомогою вірусу NotPetya в червні 2017 року. Атака продемонструвала неповагу до українського суверенітету. Безрозсудне застосування вірусу порушило роботу організацій по всій Європі і коштувало сотні мільйонів фунтів... Ми закликаємо Росію стати відповідальним членом міжнародного співтовариства", - йдеться письмовій заяві заступника глави британського МЗС Таріка Ахмада.

Читайте також: ЦРУ: за атакою вірусу Petya в Україні стоять російські військові – WP

За його словами, атака була замаскована під спробу втрутитися в бізнес-процеси, однак її метою було порушення роботи організацій і компаній в Європі. Головною її метою були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори на Україні, вважає заступник міністра.

Читайте також: В Україні з'єднання явився Ситуаційний центр, що відбиватиме кібератаки

"Великобританія відповідає на шкідливу киберактивность, незалежно від того, від кого вона виходить, а також покладає відповідальність за відшкодування шкоди на тих, хто завдає нам шкоди. Ми маємо намір активізувати міжнародні зусилля зі зміцнення вільного, відкритого, мирного і безпечного кіберпростору", - йдеться в заяві.

Читайте також: Німці недооцінюють загрозу російських кібератак - експерт

Нагадаємо: глобальна атака вірусу-здирника в червні минулого року вразила IT-системи компаній в декількох країнах, в більшій мірі торкнувшись України. Нападу піддалися комп'ютери нафтових, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, а також держорганів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-