NASA показало народження найжахливіших ураганів 2017

NASA показало народження найжахливіших ураганів 2017

Відео
Укрінформ
На основі супутникових знімків в NASA створили комп'ютерну візуалізацію потужних ураганів, що сталися в 2017 році.

Про це повідомляє National Geographic.

“2017 рік запам'ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких деякы країни ще мають подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану та інші чинники позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів", - йдеться в повідомленні.

Науковці підкреслюють, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів можна, наприклад, за рухом частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), підхоплених повітряними потоками, а комп'ютерні технології допомагають наочно побачити результати спостережень.

Читайте також: Канада виділить $100 млн на відбудову карибських держав після ураганів

NASA представило відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображений період із 31 липня до 1 листопада 2017 року - час, коли над Атлантикою вирували урагани.

Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган «Харві». Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки - це частинки солі, які переносяться ураганом мірою збільшення його потужності. Потім до початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм «Ірма», але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.

До кінця вересня на регіон обрушилися урагани «Марія» і «Хосе», а завершує відеоролик буревій «Офелія». Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект «червоного неба».

Вчені зазначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-