На ЧАЕС у ядерному сховищі хазяйнують роботи

На ЧАЕС у ядерному сховищі хазяйнують роботи

Відео
1464
Ukrinform
Ядерне паливо у новому сховищі на Чорнобильській АЕС сортують роботи, яких уже “приручили” енергетики.

Про це повідомляється в сюжеті ТСН.

“Нове сховище розташоване в кількох сотнях метрів від ЧАЕС, там досі тривають оздоблювальні роботи, тому фахівці ходять у незвичній формі – будівельній. Тим не менше, випробовування апаратури вже почалося”, - розповідають журналісти.

Роботи дістають, розбирають і сортують уранові стрижні.

Читайте також: ФДМУ пропонує в оренду споруди ЧАЕС для сонячної електростанції

“Зараз понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається в старому сховищі, але користуватися ним можна ще 7 років максимум. Тому звели нове вартістю майже в 400 мільйонів євро за гроші головно закордонних інвесторів. Тепер усі уранові збірки треба перевезти: спершу відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища потрапить у нове приміщення по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану "гарячу камеру". Її енергетики називають "серцем" будівлі – метрові завтовшки стіни обшиті сталевими листами. Контейнер із 9 урановими системами після доставки потрапить сюди, роботи його одразу перемістять у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали”, - розповідається в сюжеті.

Зараз у "гарячій камері" працюють із імітаторами відпрацьованого палива – ці сталеві стрижні цілком безпечні. Справжні уранові стрижні зможуть потрапити сюди вже на початку наступного року. Процесами керують кілька інженерів, які спостерігають за всім крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою камер спостереження.

Після того, як уранові стрижні розрізані, відсортовані та завантажені в герметичні пенали, їх знову вивезуть по залізничних коліях на вулицю – до зони зберігання. У цих масивних залізобетонних конструкціях відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської АЕС зберігатиметься ще сто років. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-