Науковці КПІ розробили найбільш ефективний у світі тепловий насос - Порошенко

Науковці КПІ розробили найбільш ефективний у світі тепловий насос - Порошенко

Укрінформ
Науковці НТУУ КПІ здійснили низку сучасних розробок у сфері енергоефективності, включаючи "найбільш ефективний у світі тепловий насос".

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час підписання у КПІ закону "Про Фонд енергоефективності", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Найкращі технології, які були розроблені у тому числі тут, у стінах КПІ, вмирали бо не знаходили  практичного застосування, бо був конфлікт інтересів. І лише зараз ті ідеї, які ми щойно подивилися, дозвольте їх прорекламувати, Михайле Захаровичу (ректор КПІ Михайло Згуровський - ред.) - найбільш ефективний у світі тепловий насос, який не потребує російського антрациту для опалення, а потребує енергію українських АЕС і відновлювальних джерел енергії, через електроенергію  (там було  в 4, тут в 10 разів) більш ефективний для забезпечення тепла українських осель, (знаходять своє втілення - ред.)", - сказав він.

Читайте також: Порошенко підписав закон про Фонд енергоефективності

Президент наголосив, що це "дуже багатообіцяюча розробка". "Треба забезпечити патентний захист. При цьому, не лише в Україні", - заявив Порошенко

Він додав, що влада сприятиме тому, щоб прискорити впровадження найсучасніших розробок КПІ, включаючи "дистанційний інфрачервоний термометр, унікальні розробки по лічильниках".

"Ми маємо скорочувати споживання, ми маємо робити більш ефективні технології, ми маємо підвищувати ефективність. І це вже робиться, але ... із запізненням на  20 років", - наголосив Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-