Вчені: екрани для смартфонів можна робити із срібного сплаву

Вчені: екрани для смартфонів можна робити із срібного сплаву

Дослідження
879
Ukrinform
Нове дослідження Мічиганського університету пропонує використовувати у виробництві екранів для смартфонів ультратонкий срібний сплав замість оксиду індію-олова.

Про це повідомляє "Популярная механика".

"Джей Го, професор електротехніки та інформатики в Мічиганському університеті, нещодавно опублікував нове дослідження в журналі Advanced Materials, в якому запропонував використовувати плівку товщиною в 7 нм з срібла. Срібло теж відмінно проводить електрику, до того ж, будучи настільки тонким, абсолютно прозоре, при цьому має необхідну гнучкість і міцність. Саме по собі срібло веде себе досить примхливо і норовить утворити структури, які професор називає "островами", але цю проблему вдалося вирішити завдяки сплаву з міддю або алюмінієм", - зазначається в публікації.

ITO (оксид індію-олова) — це керамічний матеріал, який добре проводить електрику і при цьому повністю прозорий, що робить його придатним матеріалом для виробництва екранів всіх видів, від смартфонів до РК-телевізорів. Але сам індій не видобувають із землі як руду, він є побічним продуктом переробки металів, і країнам-виробникам часто приходиться імпортувати його з інших країн.

Справа не в тому, що індій шалено дорогий, його поставки фіксовані, тому що як такого первинного джерела немає, пояснює Іоанніс Кіміссіс, ад'юнкт-професор електротехніки Колумбійського університету. За його словами, основна причина пошуку — скорочення використання порівняно дефіцитних матеріалів. Ще одна важлива причина полягає в тому, що ITO тендітний, а тому абсолютно не придатний для виробництва гнучких дисплеїв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>