NASA показало тривимірне зображення Пана

NASA показало тривимірне зображення Пана

Фото
Укрінформ
NASA представило тривимірні зображення супутника Сатурна Пана, які дозволяють в повній мірі роздивитися незвичайну форму небесного тіла.

Знімок був опублікований на сайті агентства

На двох знімках можна побачити північну і південну півкулю Пана (зліва та зправа відповідно). Середній діаметр Пана становить 28 кілометрів, він обертається в проміжку Енке кільця А Сатурна, пише dt.ua.

"Cassini зробила знімок 7 березня, знаходячись на відстані 25 тисяч кілометрів (лівий знімок) і 34 тисяч кілометрів (правий знімок) від супутника Сатурна", - йдеться в публікації.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої становить більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, які досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-