Укроборонпром: на

Укроборонпром: на "Дозори", "Оплоти" та іншу сучасну техніку не вистачає грошей

1481
Укрінформ
Українські військові не отримують сучасні танки "Оплот", бронемашини "Дозор-Б" та іншу новітню техніку через недофінансування. З цієї ж причини "Укроборонпром" муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу.

Про це заявили у державному концерні.

"Станом на сьогодні можливості "Укроборонпрому" в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України. Так, ми виконали державне оборонне замовлення (ДОЗ) на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше ДОЗ у кілька разів менше за обсяг коштів, передбачений програмою розвитку ОПК України. Говорячи простою мовою, держава здатна закривати лише мінімальні потреби, без інвестицій у виробництво, без інвестицій у технології. Для порівняння – оборонний бюджет Росії майже $50 млрд, він більший за весь консолідований бюджет України", - зауважили в концерні.

В "Укроборонпромі" додають, що роблять усе можливе для мінімізації шкоди від браку бюджетних коштів.

"Інвестиції, спільні підприємства, трансферт технологій, наукові розробки - це ті інструменти, що підтримують конкурентоздатність нашої оборонки. Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без державної допомоги вийшли на розробку та виробництво таких новинок, як "Дозор", "Фантом", "Горлиця". Навіть проект з виробництва М-16 в Україні - це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу та експертизу наших працівників", – наголосили в держконцерні.

Важливим чинником розвитку оборонки є також експорт, нарощування якого допоможе озброїти українську армію.

"Кожен проданий на експорт танк – це кілька танків для нашої армії коштом платників податків інших країн.  Цю просту аксіому мають запам’ятати всі. Експорт дозволяє нам масштабувати виробництво, вкладати в нові верстати, навчати людей, піднімати їхню експертизу. Критикувати його можуть лише неуки та відверті вороги української незалежності", - додали в "Укроборонпромі".

Нагадаємо, раніше "Укроборонпром" презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу України. Стратегія передбачає чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій.

У рамках стратегії концерн створить 5 кластерів, з можливістю залучення приватних компаній. Підприємства будуть структуровані по видах озброєння та військової техніки: авіаційна техніка; бронетанкова техніка; суднобудування й морська техніка; радіолокація, радіозв’язок, РЕБ; високоточна зброя  й боєприпаси. За такою схемою вже створено перший авіабудівний кластер - Українська авіабудівна корпорація - на фундаменті легендарного "Антонова".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-