Квантове шахрайство: у США засудили вченого, що розтратив мільйони

Квантове шахрайство: у США засудили вченого, що розтратив мільйони

1603
Ukrinform
У США засудили вченого, який обманом чотири роки поспіль отримував держфінансування на проект створення квантового комп'ютера.

Про це повідомляє ресурс AIN.ua.

"Колишнього наукового співробітника американської лабораторії Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) 44-річного Дарина Кініона засудили до 18-місячного ув'язнення і штрафу в $3,3 млн. Вчений визнав, що чотири роки поспіль подавав в Управління дослідних проектів Національної розвідки США Projects Activity (IARPA) підроблені результати досліджень за проектом квантового комп'ютера", - йдеться в повідомленні.

Кініон отримував фінансування з 2008 по 2012 роки, за рахунок цих коштів він повинен був спроектувати, створити і протестувати компоненти квантового комп'ютера на майданчику LLNL. Замість цього він презентував уряду підроблені дані, фальсифікував звіти про свою роботу.

Кініон навіть намагався підробляти маркування на посилках Federal Express (в посилках він відсилав IARPA компоненти комп'ютера), а під час візиту в лабораторію колег-науковців провів навіть цілу «псевдодемонстрацію» роботи комп'ютера.

Його звинуватили у шахрайстві в березні цього року, він визнав себе винним. Вчений почне відбувати покарання з 26 січня наступного року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-