Армія з цього року отримує ракети для РСЗВ - Турчинов

Армія з цього року отримує ракети для РСЗВ - Турчинов

Укрінформ
Україна не просто намагається відновити втрачені технології ракетобудування, а ставить за мету побудувати ракетні комплекси нового покоління.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю інформаційному агентству «ЛігаБізнесІнформ», інформує прес-служба РНБО.

За словами секретаря РНБО, Україна прагне створити надійний ракетний щит. 

«Ми говоримо про найширший спектр ракетних комплексів. Це - РСЗВ, ПТРК і ЗРК, оперативно-тактичні та багато інших. Але це вимагає колосальних ресурсів - фінансових, наукових, виробничих», - зазначив він.

Турчинов підкреслив, що в ракетобудуванні зроблено вагомий крок вперед: «Ми не просто намагаємося відновити втрачені технології, а ставимо завдання побудувати ракетні комплекси нового покоління. Наприклад, якщо говорити про ракетні системи залпового вогню, то це - керовані ракети, які влучають точно в ціль, а не просто накривають території, як російські аналоги», - сказав він, додавши, що серед цілей - не тільки досягти стандартів НАТО, але, насамперед, перевершити за якістю російську зброю.

Водночас секретар РНБО України окреслив і низку проблем, що виникають у здійсненні планів модернізації ОПК. «Серйозна проблема - штучне обмеження військово-технічного співробітництва. Наші партнери поки не хочуть нам допомагати в питаннях озброєння нашої армії. Нам доводиться все робити самим, хоча створення багатьох зразків зброї нового покоління вимагає серйозної міжнародної кооперації», - сказав він.

Секретар РНБО України наголосив, що Україні доводиться створювати окремі напрямки в розвитку ОПК практично з нуля, щоб забезпечити повний цикл виробництва.

Турчинов також підкреслив, що однією з проблем є відсутність системного фінансування оборонного комплексу. «Ми створили повний цикл виробництва ракетної техніки: бойові частини, корпуси, паливо. Тепер можемо виробляти будь-які модифікації ракет для систем залпового вогню, для ППО, оперативно-тактичні ракети тощо. Такою технологією володіють не так багато країн. І для нас зараз обмеження лише одне - низькі обсяги фінансування. На превеликий жаль, 2016 рік став в цьому плані не найвдалішим. Значну частину ми повинні були отримати зі спецфонду, наповнення якого заблокував парламент», - додав він.

Однак Турчинов наголосив, що незважаючи на зазначені проблеми, вітчизняний ОПК розвивається кількісно і якісно. «Хочу вам повідомити, що, незважаючи на гострі проблеми з фінансуванням, ми вже з цього року здійснюємо поставки в армію ракет для РСЗВ. Кількісні показники я не маю права озвучувати, але ми змогли досить швидко вирішити цю проблему», - підсумував секретар РНБО України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-