Запрацювала найточніша в світі система супутникової навігації Galileo

Запрацювала найточніша в світі система супутникової навігації Galileo

Укрінформ
Європейська супутникова система навігації Galileo у четвер, 15 грудня, почала функціонувати.

Про це повідомили в Європейській комісії, інформує DW.

"Сьогодні Galileo, яка є найточнішою системою супутникової навігації в світі, стала реальністю", - цитує AFP європейського комісара з питань внутрішнього ринку та послуг, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбету Беньковську.

Наразі у системі Galileo нараховується 18 супутників, тому нечіткий сигнал посилюватиметься за допомогою супутників американської системи GPS.

Планується, що до 2020 року, завдяки виведенню на орбіту більшої кількості її супутників, система поступово стане повністю самостійною та функціональною. На орбіту за цей час виведуть 30 супутників Galileo.

Розробники Galileo запевняють, що їхня система буде точнішою, ніж GPS, і забезпечить європейцям незалежність від американської GPS, російської ГЛОНАСС і перспективної китайської Compass. Введення системи в експлуатацію спочатку планувалося на 2008 рік.

Galileo - спільний проект супутникової системи навігації Європейського Союзу і Європейського космічного агентства. Крім країн ЄС в проекті беруть участь Китай, Ізраїль, Південна Корея та Україна. Крім того, ведуться переговори з представниками Аргентини, Австралії, Бразилії, Чилі, Індії, Малайзії. Загальні витрати оцінюються приблизно в €10 млрд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-