SpaceX запустить більше 4 тисяч супутників для роздачі інтернету

SpaceX запустить більше 4 тисяч супутників для роздачі інтернету

Укрінформ
Космічна корпорація SpaceX подала заявку до Федеральної комісії зі зв'язку США про запуск орбітальної групи супутників (4425 од.) для роздачі інтернету.

Про це повідомляє "Медуза".

Супутники, кожен з яких буде важити 386 кг, виводитимуть на орбіти висотою від 1150 до 1325 кілометрів. Територія покриття кожного супутника буде представляти собою еліпс шириною до двох тисяч кілометрів.

"Очікується, що після створення повної орбітальної групи кожен користувач на Землі зможе користуватися бездротовим супутниковим інтернетом на швидкості до одного гігабіта в секунду. Апарати будуть працювати як адаптивна мережа, переводячи вільні канали на ті ділянки планети, де в даний момент знаходиться найбільше активних користувачів", - йдеться в повідомленні.

Поки невідомо, коли саме розпочнеться реалізація проекту. Перша стадія передбачає запуск 800 супутників для створення повного покриття на території США.

Кожен апарат буде працювати від п'яти до семи років, після чого зійде з орбіти і згорить в атмосфері.

Ілон Маск вперше оголосив про запуск проекту зі створення мережі супутників для глобального доступу в інтернет на початку 2015 року. За його словами, система обійдеться компанії та інвесторам у 10 мільярдів доларів.

Зараз на орбіті Землі, за оцінками незалежних спостерігачів, знаходиться близько 1400 діючих супутників. Ще 2600 неактивних апаратів були запущені в різний час з 1957 року, коли СРСР вивів на орбіту перший супутник. Таким чином, SpaceX збирається запустити більше супутників, ніж зараз знаходиться на земній орбіті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-