На Харківщині випробували унікальний міномет без пороху

На Харківщині випробували унікальний міномет без пороху

Відео
Укрінформ
У Харківському політехнічному університеті розробили газодетонаційний міномет, який не має аналогів у світі.

Про це повідомляє 5 канал

"Як пояснюють його розробники, газодетонаційний міномет стріляє тихіше, ніж його артилерійський аналог. За допомогою нового пристрою міна влучає в ціль без використання порохового заряду. Натомість застосовують технологію суміші кисню і газу", - йдеться у повідомленні.

Новинку випробували на полігоні в Харківській області. Дальність польоту снаряду становить від 10 метрів до 1,5 кілометра. 

"Порохові заряди, перш за все, старіють, втрачають свої балістичні характеристики – газодетонаційний снаряд створюється безпосередньо перед пострілом, він стабільний", - розповідає начальник кафедри хімії факультету військової підготовки НТУ "ХПІ" Олександр Сакун. 

Це, за його словами, дає можливість змінювати дальність пострілу без зміни кута підвищення міномету.

"Може противник десь приховатися за якимись спорудами. І тут у нас нема засобів, в цьому випадку ми міномет застосовуємо наступним чином: це буде стрільба напівпрямою наводкою, тобто ми за допомогою танкового прицілу вимірюємо дальність, датчики, які є на машині, вимірюють поточний кут міномету по відношенню до земної поверхні, автоматично комп'ютер розраховує потужність пострілу, і на цю дальність робиться постріл – таких функцій немає ні в кого", – наголосив начальник кафедри бронетанкового озброєння та військової техніки факультету військової підготовки НТУ "ХПІ" Костянтин Коритченко.

Такий пристрій поки експериментальний, проте харківські науковці сподіваються що військові оцінять його бойові можливості. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-