Генсеку ООН передали офіційний лист у справі Романа Сущенка

Генсеку ООН передали офіційний лист у справі Романа Сущенка

Документ
Укрінформ
Постійне представництво України при ООН передало Генсеку лист від МЗС України, в якому висловлюється протест щодо продовження строку позбавлення волі в РФ журналіста Романа Сущенко, незаконно заарештованого в Москві.

Текст офіційного листа від імені постійного представника України при ООН Володимира Єльченка Генсеку ООН Укрінформ отримав у своє розпорядження.

"Буду вдячний за Вашу допомогу в поширенні цього листа в якості документа Генеральної Асамблеї відповідно до пункту (с) параграфу 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки", - зазначається у зверненні глави Української місії.

Читайте також: Адвокат Сущенка: Закінчили з Романом читати п'ятий том справи, є "цікаві дані"

У документі також міститься текст коментаря МЗС України щодо продовження на два місяці терміну тримання під вартою Романа Сущенка.

"Суд вкотре відмовив захисту у зміні запобіжного заходу щодо Романа Сущенка на інший, непов’язаний із триманням під вартою, що свідчить про тиск на нього та упередженість російських судових органів", - підкреслюється в заяві.

Читайте також: Сущенку "обіцяють" 20 років, якщо він не визнає провину - адвокат

Закритий режим судового засідання, відхилення судом клопотання про допуск консула до участі в судовому засідання як громадського захисника, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом Російської Федерації, "підтверджують цілеспрямований політичний характер" справи проти Романа Сущенка.

"Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих правових та політичних заходів з метою звільнення та повернення в Україну громадянина України – журналіста Романа Сущенка", - наголошується в документі, відправленому Генеральному секретарю ООН.

Сущенко

Як раніше повідомляло агентство, Московський суд продовжив арешт Сущенку ще на два місяці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-