Україна вимагає від МОК відсторонити атлетів Росії та Білорусі, які підтримують війну

Україна вимагає від МОК відсторонити атлетів Росії та Білорусі, які підтримують війну

Укрінформ
Україна вимагає від Міжнародного олімпійського комітету втрутитися і відсторонити від змагань російських і білоруських атлетів, які підтримують війну.

Вимогу озвучили під час зустрічі із членкинею виконкому МОК, головою комісії атлетів МОК Еммою Терхо заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков та член комісії атлетів НОК Владислав Гераскевич, передає Укрінформ. 

Представники України навели численні факти нехтуванням прямими доказами підтримки війни російськими та білоруськими атлетами керівниками міжнародних спортивних федерацій боротьби, дзюдо, тхеквондо тощо. 

Така ситуація ставить під сумнів озвучену президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом позицію, що всі міжнародні спортивні федерації ефективно виконують рекомендовані умови МОК щодо допуску індивідуальних нейтральних атлетів, зазначив Андрій Чесноков. А через безвідповідальне рішення виконкому МОК щодо допуску спортсменів з держав-агресорок на Олімпіаду в Парижі, де знову чітко не визначено критерії нейтральності та чіткі механізми моніторингу фактів підтримки війни, це створює ще більше передумов для небажання атлетів з багатьох країн брати участь у змаганнях спільно з поплічниками вбивць українців, підкреслив він. 

Читайте також: Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну у сфері спорту

У відповідь Емма Терхо зазначила, що висловлені українською стороною аргументи будуть доведені до відома членів виконкому та комісії атлетів МОК.

Фото: mms.gov.ua.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-