Рішення Міжнародної федерації тхеквондо суперечить олімпійським принципам - НОК, Мінмолодьспорту

Рішення Міжнародної федерації тхеквондо суперечить олімпійським принципам - НОК, Мінмолодьспорту

Укрінформ
Національний олімпійський комітет України та Міністерство молоді та спорту України надали оцінку рішенню Міжнародної федерації тхеквондо (WT) дозволити російським спортсменам, у тому числі Владиславу Ларіну, брати участь у міжнародних змаганнях під нейтральним прапором.

Про це повідомляє пресслужба НОК, передає Укрінформ. 

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, коментуючи рішення Міжнародної федерації, зауважив: «Ми надали Міжнародному олімпійському комітету та WT усі необхідні докази про зв'язок Ларіна з російською армією та відеодокази того, що він безпосередньо підтримує війну. У відповіді WT стверджує: комісія дійшла висновку - відео Ларіна не демонструє, що його  підтримка була безпосередньо пов'язана з війною. Спільно з національними федераціями з олімпійських видів спорту ми продовжуватимемо роботу щодо протидії участі представників країн-агресорів у міжнародних спортивних змаганнях, слідкуватимемо за дотриманням «умов нейтральності» російських та білоруських атлетів, яких буде допущено до Олімпійських ігор в Парижі».

Очільник міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний сказав: «Це абсолютно провокаційне рішення з боку WT. Владислав Ларін відкрито підтримує агресивну війну Росії проти України та збирає гроші для російських вбивць. Допускати такого спортсмена до участі у змаганнях - це зневага до закатованих російськими солдатами українців». 

Матвій Бідний також додав: «Чого варто було очікувати від федерації, чиїм віцепрезидентом є росіянин Анатолій Тєрєхов, який ще з 2009 року входить до правління Міжнародної федерації тхеквондо? - Бачимо результат так званої «ікорної дипломатії», яку використовує країна-агресорка щоб лобіювати свої інтереси».

На сайті Міністерства молоді та спорту України опубліковано окремий перелік російських та білоруських атлетів, які підтримують війну проти України. У цьому переліку містяться профайли і російських тхеквондистів, зокрема й Владислава Ларіна. 

Мінмолодьспорту та НОК України закликають WT негайно переглянути рішення та наслідувати приклад міжнародної федерації керлінгу (World curling Federation) та інших спортивних федерацій, які ухвалили рішення про безальтернативне відсторонення російських та білоруських спортсменів, які підтримують війну, від усіх міжнародних змагань.

Читайте також: Рада атлетів Національного антидопінгового центру розпочала роботу

Допоки Росія продовжує вбивати українців - громадяни країн-агресорок не мають морального права брати участь у міжнародному спортивному русі.

Фото: noc-ukr.org.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-