Україна вже повернула 600 депортованих Росією дітей - посол в Нідерландах

Україна вже повернула 600 депортованих Росією дітей - посол в Нідерландах

Укрінформ
В Україну вдалося повернути 600 незаконно вивезених Росією дітей, однак загалом було депортовано понад 20 тисяч маленьких українців.

Про це посол України в Нідерландах Олександр Карасевич сказав під час свого виступу в МКЗБ (Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти), де було організовано Круглий стіл з питань пошуку зниклих безвісти дітей з України, передає кореспондент Укрінформу в Гаазі.

«Якщо подивитися на масштаб російських злочинів, то цей масштаб величезний. Самі росіяни стверджують, що вони депортували 700 тисяч дітей з території України на свою територію. Але ми маємо дані про близько 20 тисяч таких випадків, і на жаль, наразі тільки 600 переміщених дітей, що були вивезені, повернулися назад додому», - сказав він.

Карасевич наголосив, що після депортації в Росію українським дітям змінюють громадянство, імена, віддають на усиновлення в російські родини.

«Таке незаконне вивезення дітей, а також така русифікація наших дітей є частиною геноцидної політики проти нашого народу», - сказав він.

Він також зазначив, що було запущено проєкт «Bring Kids Back UA», що є комплексним планом дій на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського. Він об’єднує зусилля всіх органів влади України, інших держав, міжнародних та неурядових організацій заради повернення на батьківщину всіх українських дітей, які були незаконно депортовані Росією. Будь-яка країна, організація чи особа можуть долучитись до реалізації цієї ініціативи в рамках плану дій.

Читайте також: До України з РФ повернули 16-річного хлопця

За його словами, до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей вже входить 37 країн, нещодавно до неї також приєдналася Аргентина. Варто зазначити, що круглий стіл у Гаазі є частиною серії заходів, організованих МКЗБ у 2024 році в Києві, Варшаві та інших столицях, щоб представити та обговорити ефективні стратегії пошуку осіб, зниклих безвісти під час війни, що триває.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти упродовж літа цього року збиратиме зразки ДНК в українців за кордоном у 8 країнах. У взаємодії з Головним слідчим управлінням Національної поліції України та Секретаріатом Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (ІСМP, International Commission on Missing Persons) планує провести кампанію зі збору референтних (ДНК) зразків упродовж літа 2024 року у: Молдові, Румунії, Болгарії, Угорщині, Франції, Люксембурзі, Бельгії, Нідерландах.

Фото архівне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-