В Україні закликали релігійних лідерів виступити проти кампанії з маскування злочинів РФ

В Україні закликали релігійних лідерів виступити проти кампанії з маскування злочинів РФ

Укрінформ
Державна служба з етнополітики та свободи совісті закликала релігійних лідерів виступити проти кампанії з маскування злочинів РФ проти релігійної свободи, гідності людини, прав віруючих.

Про це йдеться у заяві ДЕСС, передає Укрінформ.

"Державна служба України з етнополітики та свободи совісті закликає церковних ієрархів та релігійних лідерів піднести свій голос проти неправедності, яку чинить Російська церква, на захист замучених, обдурених, зраджених, викрадених за участі цієї організації, яка, очевидно, втратила право належати до Церкви Христової", - йдеться у заяві.

У ДЕСС наголошують, що керівництво РПЦ, яка веде кампанію з розпалювання ненависті і виправдання загарбницької війни проти України, отримало завдання переконати світову релігійну громадськість у тому, що не Російська Федерація чинить криваві злочини проти свободи совісті, а Україна порушує міжнародні принципи у сфері релігійної свободи.

"Для цього патріарх Кирил, який несе особисту відповідальність за заклики до геноциду українців, проголошення загарбницької імперіалістичної війни «священною», конкретні дії, спрямовані на знищення української державності, культури, ідентичності, має зустрітися з релігійними діячами і спробувати переконати їх, за найганебнішими взірцями кремлівської пропаганди, що зло — це добро, а брехня — правда", - йдеться у заяві.

У ДЕСС підкреслили, що Україна впродовж своєї незалежності завжди послуговувалася принципом релігійної свободи, в якому співіснують і користуються рівними правами представники всіх релігійних традицій.

Читайте також: Релігія в полум’ї війни: як Росія репресує Українську Церкву на тимчасово окупованих територіях

Натомість від початку російської агресії у 2014 році віряни різних конфесій на ТОТ зазнавали переслідувань з боку окупантів.

"Від початків російської агресії у 2014 році російська окупація як Криму, так і Донбасу супроводжувалася погромами євангелічних церков, гоніннями на греко-католиків і православних Київського патріархату. Священнослужителів і активних мирян били, заковували у кайданки, залякували, забороняли звершувати богослужіння українською. Захоплення молитовних будівель, побиття священнослужителів набрали системного характеру. Десятки баптистських, п’ятидесятницьких церков, «Залів Царств» Свідків Єгови, молитовних будинків мормонів і адвентистів, будівлі християнських навчальних закладів, зокрема й Донецькій християнський університет, були захоплені проросійськими бойовиками і перетворені на військові казарми, військові тренувальні бази чи адмінбудівлі", - заявляє ДЕСС.

Наголошується, що з початком широкомасштабного вторгнення понад 40 священників і пасторів, ченців, викладачів духовних навчальних закладів були вбиті російськими військовими під час окупації Київської, Чернігівської, Херсонської областей; багато священнослужителів загинуло під час обстрілів Донеччини, Луганщини і Харківщини.

"Російські війська повністю знищили або пошкодили щонайменше 630 храмів, молитовних будинків, синагог, мечетей. Задокументовано факти захоплення релігійних споруд російськими військовими, котрі використовували їх як військові бази або як прикриття для вогневих позицій. Деякі релігійні споруди були навмисно розграбовані російськими військовими, закриті або перепрофільовані в адміністративні будівлі", - йдеться у заяві.

Читайте також: У Хмельницькому за побиття військового засудили священнослужителя УПЦ МП

При цьому від рук окупантів не тільки постраждали храми Української православної церкви, про гоніння на яку заявляє патріарх Кирил, а й загинули 14 священнослужителів УПЦ, священники УПЦ перебували у полоні, зазнавали тортур та знущань, заявляє ДЕСС.

"Невипадково сотні кліриків Української православної церкви звертаються до свого священноначалля із закликом вийти зі складу Російської церкви, припинити будь-які адміністративні відносини з організацією, яка не приховує звірячої ненависті до українців", - йдеться у заяві.

Крім того, зазначають у ДЕСС, російська церква бере участь ще у одному злочині - індоктринації депортованих українських дітей.

"Із перших днів повномасштабного вторгнення російські чиновники депортували дітей з дитячих будинків та інтернатів з окупованої Донецької області до Ростовської області, де з ними зустрівся митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій (Іванов). Священнослужителі РПЦ, за словами російського опозиційного студентського журналу DOXA та ресурсу Kidmapping, втягували депортованих дітей у мілітарно-шовіністичні заходи і прагнули викоренити в них українську ідентичність", - наголошує відомство.

У ДЕСС підкреслюють, що злочини російських окупантів проти людяності не мають терміну давності, а "деградація російської церкви, яка бере участь у цих злочинах, а в самій Росії викидає з храмів священників, які моляться за мир, а не за перемогу російської зброї, та не видає матері тіло її замордованого сина, поставила її поза межі добра і зла".

Як повідомлялося, кремлівська церква має намір направити на війну в Україну близько 1300 священників «для духовної допомоги» російським військовослужбовцям.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-