Представник СБУ: Справи щодо російських топпропагандистів не є легкими у доказуванні

Представник СБУ: Справи щодо російських топпропагандистів не є легкими у доказуванні

Укрінформ
Кримінальні провадження щодо російських топпропагандистів не є легкими у доказуванні.

Про це на пресконференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ на тему: «Злочини російських пропагандистів: презентація подання до МКС» заявив начальник відділу Головного слідчого управління Служби безпеки України Олег Мазур.

«Тут лунала думка, що ці провадження легкі у доказуванні. Абсолютно з цим не погоджуюсь, бо росіяни... Ми їх, я думаю, що вважали з 2014 року дурними, з 2022 року – ще дурнішими, але це зовсім не так», – зазначив він.

За словами представника СБУ, доказ має бути належний чином здобутий органом досудового розслідування чи прокурором. Він пояснив, що належним чином дослідити висловлювання того чи іншого пропагандиста можна через отримання висновку судового експерта – лінгвіста. «Хочу сказати, що не завжди і в абсолютній більшості випадків той матеріал, який ми подаємо на дослідження в експертизу, то експерт не зважується написати, що у тих чи інших висловлюваннях є відповідні заклики до чогось. Тому з приводу дуже легкого доказування... Не знаю, як МКС буде звертати на ці факти увагу, але навіть наше законодавство це доводить, що це – не зовсім просто», – заявив Мазур.

Він поінформував, що одним з кримінальних проваджень, яким займаються у СБУ, є «літерне» провадження: «або, як ми його називаємо – магістральне, по пропаганді у цілому». «У цьому провадженні, зокрема, досліджуються абсолютно всі топові пропагандисти, зокрема – Громов (перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов – ред.)», – запевнив представник СБУ.

Читайте також: Злочини Соловйова, Симоньян і Медведєва: правозахисники просять МКС провести розслідування

Мазур наголосив, що Громов є топовим посадовцем у РФ, який пов’язаний з пропагандою. Проте, за його словами, він є закритим, латентним посадовцем, який не висловлюється відверто. «І жодних документів, які б свідчили, що він вчиняє відповідні дії щодо керування цією пропагандистською машиною, органом досудового розслідування не було здобуто. Тому мені було б цікаво, які саме матеріали ви подаєте у МКС. І так, як зазначалося (у цьому поданні – ред.) і про 5 інших осіб (топпропагандистів РФ – ред.), то хотілося б ознайомитися з цими матеріалами. Може, вони будуть корисними для органу досудового розслідування, для прокурора та у подальшому – для суду», – зазначив він, звертаючись до присутніх на пресонференції правозахисників.

Програмний директор Центру громадянських свобод (ЦГС) Володимир Яворський заявив, що всі матеріали, які зібрали Міжнародна федерація за права людини (FIDH), ЦГС та Харківська правозахисна група у поданні до МКС щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців, вони готові передати правоохоронним органам.

«Ми тільки будемо раді, якщо національне розслідування буде більш сильним», – запевнив Яворський.

Як повідомлялося, Міжнародна федерація за права людини (FIDH) разом із партнерами, Харківською правозахисною групою та українським Центром громадянських свобод, звернулися до Міжнародного кримінального суду у Гаазі з проханням провести розслідування проти пропагандистів РФ через розпалювання ними ненависті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-