Депутат вважає, що треба посилити санкції за протиправні дії працівників ТЦК

Депутат вважає, що треба посилити санкції за протиправні дії працівників ТЦК

Ексклюзив
Укрінформ
Необхідно встановити більш жорсткі санкції за протиправні дії посадових осіб, відповідальних за мобілізацію.

На цьому наголосив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань прав людини Руслан Горбенко в інтерв’ю Укрінформу.

«Кожну справу, кожен окремий випадок (протиправних дій представників ТЦК та СП - ред.) потрібно розглядати ретельно і комплексно. Наприклад, представники ТЦК можуть застосовувати силу, вдаватись до примусових заходів у випадках, коли громадяни відмовляються виконувати законні вимоги щодо мобілізації», - зазначив він.

Парламентарій уточнив, що застосування примусових заходів представниками центрів комплектування можуть бути обґрунтовані лише у випадках затримання осіб, які самовільно залишили військову частину або місце служби.

«Проте наразі почали ширитись заяви про побиття або навіть вбивства осіб співробітниками ТЦК. Звісно, необхідно проводити розслідування таких випадків, ретельні перевірки співробітників центрів комплектування. Були випадки, коли саме їхня некомпетентність ставала причиною конфліктів», - наголосив Горбенко.

Читайте також: «Не впоралися з емоціями»: у ТЦК на Львівщині пояснили, чому гналися за велосипедистом

За його словами, наразі дуже важливим є належний відбір кандидатів до ТЦК, зокрема, з урахуванням їхнього психологічного стану та підготовки для спілкування з військовозобов'язаними, що «зробить мобілізацію ефективнішою та вибудує довіру суспільства до центрів комплектування».

«Водночас очевидно, що необхідні більш жорсткі санкції за протиправні дії посадових осіб, відповідальних за мобілізацію», - акцентував депутат.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці розпочали розслідування за фактом смерті військовозобов’язаного у районному ТЦК та СП Житомирської області.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-