В Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам полонених військових

В Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам полонених військових

Укрінформ
Проєкт безоплатної психологічної допомоги жінкам полонених військових або зниклих безвісти – “Невизначена втрата” – запускають в Україні.

По це повідомила керівниця проєктів та програм напряму "Допомога жінкам" благодійного фонду "Майбутнє для України" Анна Грубая під час презентації в Укрінформі.

"Цей проєкт передбачає надання 16 консультацій безкоштовних консультацій психолога для жінок, 6  індивідуальних та 10 групових. Також жінкам пропонується щомісячна група підтримки після проходження курсу консультацій. Ми розуміємо, що не кожна жінка готова ділитися своїм особистим на загал, хтось хоче працювати індивідуально з психологом, і ми цей шлях підтримуємо. Водночас, після індивідуальної роботи, якщо жінка готова, вона може працювати в групі разом з іншими жінками, або розділити свій біль і отримати цю необхідну підтримку", - розповіла Анна Грубая.

За її словами, в групах не більше семи жінок, і вони розділяються за сімейною приналежністю (матері, дружини, доньки) та за статусом (зниклий безвісти або в полоні).

Вона зазначила, що проєкт передбачає високий професійний підхід, адже українські фахівці проходять навчання в психологині Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition). Грубая підкреслила, що вміння працювати з травмою і реалізовувати це практично є важливим, адже не можна допустити повторної травматизації у людини.

Читайте також: Два роки виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі»: у полоні все ще понад 1900 військових

Співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Ольга Андріанова зауважила, що наразі є величезний попит на психологічну підтримку, і дуже важливо її надавати.

"В соціумі досі багатьом людям незрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних з полону, або у яких чоловіки зникли безвісти, або загинули. Дуже часто вони задають некоректні питання цим жінкам, і цей тиск на них є дуже важким", - сказала вона.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко зауважив, що дуже важливо регулярно проводити мітинги на підтримку військовополонених по всій Україні.

"Це дуже важливо, як і для нагадування українському суспільству про те, що ще дуже багато наших захисників знаходяться в полоні. І більш важливим є нагадування міжнародній спільноті про ті проблеми, які не вирішуються. Бо саме РФ в числі інших країн підписала Женевські конвенції, де дуже чітко визначено всі вимоги до перебування в полоні", - сказав Кононенко.

Проєкт від фонду “Майбутнє для України” (Future for Ukraine) реалізується у межах програми психологічної підтримки українських жінок GIDNA.

Залишати заявку на отримання психологічної допомоги можна за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, Світовий конгрес українців закликав керівників країн, церков, міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій та людей доброї волі докласти всіх можливих зусиль для найшвидшого звільнення з російського полону захисників Маріуполя, а також та всіх інших полонених українців – військових і цивільних.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-