Конкурс до КСУ: від Верховної Ради і  З’їзду суддів обрали п’ятьох кандидатів

Конкурс до КСУ: від Верховної Ради і З’їзду суддів обрали п’ятьох кандидатів

Укрінформ
Дорадча група експертів оголосила результати конкурсу кандидатів на посади суддів Конституційного Суду за квотою парламенту і З’їзду суддів України.

Як передає Укрінформ, відповідна інформація оприлюднена на сторінці у Фейсбуці дорадчої групи експертів. 

Зазначається, що оцінку “відповідає” критерію визнаного рівня компетентності у сфері права отримали такі кандидати на посаду судді Конституційного Суду, допущені до конкурсу Верховною Радою: Юрій Барабаш, Олександр Водянніков і Сергій Різник.

Разом з тим, решта кандидатів, допущених до конкурсу ВР, отримали оцінку “не відповідає” та припинили подальшу участь в конкурсному відборі. Зокрема, такі кандидати, як: Наталія Денисенко, Тарас Цимбалістий і Роман Яроменок.

Читайте також: Конкурс до КСУ: у комітеті Ради прокоментували резонансні відео із кандидатами в судді

За квотою Зʼїзду суддів України оцінку “відповідає” критерію визнаного рівня компетентності у сфері права отримали такі кандидати на посаду судді КСУ: Алла Олійник і Олександра Яновська.

Відповідно до цього рішення кандидатка Наталія Денисенко отримала оцінку “не відповідає” та припинила подальшу участь в конкурсному відборі.

Після цього суб’єкти призначення – ВР і З’їзд суддів мають обрати кандидатів з-поміж відібраних ДГЕ.

Як повідомлялося, Дорадча група експертів у складі 6 осіб (троє з яких є міжнародними експертами) проводила добір кандидатів на посади суддів КСУ.

Наразі у КСУ є 13 суддів. Для кворуму необхідна присутність 12 суддів, а для ухвалення рішення – 10. Загалом у КС має бути 18 суддів.

Фото:  Facebook/КСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-