Менше українців стали вважати США та Польщу дружніми країнами

Менше українців стали вважати США та Польщу дружніми країнами

Опитування
Укрінформ
Польща та США залишаються дружніми країнами для більшості українців, однак позитивні оцінки щодо цих двох держав зменшилися порівняно з 2023 роком.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг» у лютому 2024 року.

За даними опитування, загалом більшість респондентів вважають дружніми до України США і Велику Британію (по 81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%), Японію (55%).

При цьому Польща залишається дружньою країною для більшості українців, однак позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком. Крім того, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.

«Хоча для більшості українців США продовжують сприйматися дружньою країною, однак також з 61% у червні до 35% наразі знизилася частка тих, хто говорить про однозначну дружність США, й натомість обирає варіант «скоріше дружня», - зазначають соціологи.

При цьому абсолютна більшість українців вважає ворожими країнами РФ (97%), Білорусь (90%), Іран (75%).

Китай та Угорщина, як свідчать результати опитування, перейшли в категорію скоріше недружніх країн: 58% вважають ворожим Китай, і 52% - Угорщину. Раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально: Китай у червні 2023 вважали ворожою країною 34% опитаних, а 52% - нейтральною, а Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% - нейтральною.

До Білорусі ставлення також погіршилося: з 56% до 71% виросла частка респондентів, які ставляться до Білорусі як до абсолютно ворожої країни.

Нейтрально-дружнім вважають Ізраїль: 44% оцінили як нейтральну, 38% - дружню. Туреччину українці розглядають більше як нейтральну країну (51%). Водночас порівняно з червнем 2023 з 40% до 30% знизилася поширеність думки, що Туреччина є дружньою країною.

Читайте також: Більше зброї і менше корупції: українці назвали умови для перемоги над РФ

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 10-11 лютого 2024 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-