В Україні створять реєстри шкоди життю та здоров’ю, завданої російською війною

В Україні створять реєстри шкоди життю та здоров’ю, завданої російською війною

Укрінформ
В Україні напрацьовано законодавчі ініціативи щодо створення реєстрів шкоди життю та здоров’ю, завданої українцям розвʼязаною РФ війною, окрему увагу приділено питанню дітей.

Як передає Укрінформ, про це на Міжнародній конференції «Свобода або страх», присвяченій 75-й річниці ухвалення Загальної декларації прав людини, заявила заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, повідомляє пресслужба ОП.

«Працюючи з питаннями відновлення людського капіталу внаслідок війни, надання базових послуг громадянам, забезпечення прав постраждалих, важливо усвідомлювати, що ми не можемо вмістити війну в норми, інструменти мирного часу, навіть в усталені звичаї та механізми, які сформувалися після завершення попередніх воєн у світі. Ми маємо вибудовувати нові конструкції, використовуючи сучасні інструменти та ідеї», – зазначила вона.

За словами Соколовської, люди мають відчувати, що не самі, що для кожного є місце в соціумі та що держава працює над компенсуванням їхніх втрат, фізичних, моральних, матеріальних обмежень.

Заступниця керівника ОП зазначила, що вже напрацьовано законодавчі ініціативи щодо створення реєстрів шкоди життю та здоров’ю, завданої російською війною громадянам України. Окрему увагу приділили питанню дітей.

Крім того, запропоновано інструменти для оцінювання потреб постраждалих, ведення кожного випадку та супроводу. Також передбачають створити централізовану базу постраждалих від держави-агресора, облікувати дані про втрати, щоб забезпечити відшкодування Росією завданих збитків державі та кожній конкретній людині.

Читайте також: В Україні вже ідентифіковані понад 400 підозрюваних у воєнних злочинах

Соколовська окремо відзначила роль громадянського суспільства та міжнародних організацій у питанні захисту прав людей і відновлення людського капіталу. Зокрема, ідеться про експертну допомогу й адвокацію, забезпечення потреб людей.

Захід організовано Офісом омбудсмена України спільно з Офісом Президента та Міністерством закордонних справ України, щоб привернути увагу до сучасних викликів, пов’язаних із правами людини, а також сприяти обміну досвідом та створенню нових підходів, спрямованих на відновлення прав постраждалих і досягнення цілей сталого розвитку.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні на сьогодні розслідується 3440 воєнних злочинів проти дітей.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-