ВР пропонує вдосконалити положення Кримінального кодексу щодо відповідальності за катування

ВР пропонує вдосконалити положення Кримінального кодексу щодо відповідальності за катування

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, яким пропонується вдосконалити деякі положення Кримінального кодексу щодо кримінальної відповідальності за катування для приведення їх у відповідність із міжнародними стандартами.

Таке рішення підтримали 304 народні депутати, передає Укрінформ. 

Згідно із пояснювальною запискою, проєктом закону №5336 пропонується встановити, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності не застосовується у разі вчинення представником держави, в тому числі іноземної, катування, відповідальність за яке передбачено частиною третьою статті 127 КК. У цьому разі звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку не застосовуватиметься.

Крім того, пропонується статтю 127 «Катування» викласти в новій редакції та встановити, що катуванням є будь-яка умисна дія спрямована на заподіяння особі сильного фізичного болю чи морального страждання, вчинена з метою примусити її чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, у тому числі отримати інформацію чи зізнання, або з метою покарати її чи іншу особу за дії, скоєні нею або іншою особою чи у скоєнні яких вона або інша особа підозрюється, або з метою залякування чи дискримінації її або інших осіб.

Читайте також: Фактично у кожному звільненому від росіян населеному пункті була катівня - МВС

Водночас пропонується встановити такі обтяжуючі кваліфікуючі ознаки, як катування вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також відповідальність за діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, вчинене представником держави, в тому числі іноземної.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів підтримав запровадження кримінальної відповідальності за примусову паспортизацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-