Відтепер антибіотики продаватимуть і за е-рецептом - уряд затвердив рішення

Відтепер антибіотики продаватимуть і за е-рецептом - уряд затвердив рішення

Укрінформ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким аптеки відпускатимуть антибіотики за електронним рецептом. На тимчасово окупованих територіях їх відпускатимуть без рецепта лікаря.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

“Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпуск антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом”, - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення впроваджується для вирішення проблеми неконтрольованого відпуску та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів.

Водночас МОЗ повідомляє, що нововведення впроваджуватиметься поступово в межах перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

Читайте також: Радуцький пояснив, чому здорожчали ліки

«Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», – пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Зазначається, що виняток тільки для тих аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

“Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря”, - наголошують у МОЗ.

Читайте також: Заступник Ляшка розповів, які ліки передають в Україні з гуманітарною допомогою

Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати в суб'єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

Як повідомлялося, із серпня цього року пацієнти почнуть отримувати електронні рецепти на придбання антибіотиків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-