Уряд урегулював закупівлі лікарських засобів та медичних виробів

Уряд урегулював закупівлі лікарських засобів та медичних виробів

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів держбюджету для виконання програм та заходів з охорони здоров’я, яким врегульовується питання закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, а також питання збору заявок на закупівлю ліків з регіонів.

Як передає Укрінформ, відповідна постанова була ухвалена під час засідання Кабінету Міністрів у середу.

"Цього року на МОЗ виділено для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів безпрецедентну суму - 10 млрд грн. Постановою врегульовується порядок використання бюджетних коштів, вводиться питання додаткової цифровізації, а саме вирішується питання збору заявок у паперовому вигляді, вводиться цифровий інструмент MedData, як основний, за яким можна збирати заявки з регіонів. Дана постанова дасть змогу нам оперативно збирати і розподіляти лікарські засоби, які закуповуються за кошти державного бюджету", - сказав під час засідання уряду міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, при проведенні процесу закупівель ліків та лікарських засобів надається можливість використовувати інформаційно-аналітичну систему MedData та подавати заявки на закупівлю товарів та послуг медзакладам, які уклали договір з НСЗУ.  

Також постановою врегульовується використання коштів спецфонду на закупівлю високовартісного медичного обладнання.

Читайте також: Шмигаль доручив розробити інструменти розв'язання проблем із виплатами зарплат медикам

Окрім цього, затверджується порядок здійснення державою компенсації шкоди, яка виникла у зв’язку з ускладненнями внаслідок використання ліків або проведення вакцинації проти COVID-19.

Так, у разі встановлення особі першої групи інвалідності, через ускладнення внаслідок вакцинації або використання ліків проти COVID-19, проводиться виплата компенсації у 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який установлений на 1 січня календарного року. Для другої групи інвалідності - 350 прожиткових мінімумів та для третьої групи інвалідності — 300 прожиткових мінімумів.

У разі смерті особи від наслідків використання ліків проти COVID-19 чи вакцинації проти COVID-19 членам його родини виплачується компенсація в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму.

Згідно з постановою, виплати державної компенсації не здійснюються, якщо такі виплати були проведені за процедурою ВООЗ в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2021 року Кабінет Міністрів постановою № 371 затвердив Порядок здійснення державної компенсації шкоди, пов'язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від COVID-19. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-