Громадянське суспільство долучать до обговорення Стратегічної концепції НАТО - Стефанішина

Громадянське суспільство долучать до обговорення Стратегічної концепції НАТО - Стефанішина

Фото
Укрінформ
У формуванні пропозицій України до Стратегічної концепції НАТО, розрахованої до 2030 року, разом з українськими урядовцями візьмуть участь представники громадянського суспільства.

Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на спільному з єврокомісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

'Я можу підтвердити, що Україна і Грузія офіційно залучені до цього процесу (обговорення Стратегічної концепції НАТО - ред.), так само як у 2019 році до роботи з аналітичними центрами. Наші пропозиції направлялися і індивідуально союзникам, і безпосередньо в штаб-квартиру Альянсу",- сказала Стефанішина.

Читайте також: Україна і ЄС планують спільну роботу на цей рік попри безпекові виклики – Стефанішина

Вона додала, що безпосередньо перед Мадридським самітом НАТО запланована низка офіційних зустрічей і заходів щодо презентації нашої позиції і обговорення з країнами-аспірантами, такими як Україна і Грузія, з деяких питань, які будуть нас стосуватися. Зокрема, це питання, пов'язані з російською загрозою, безпекою в Чорноморському регіоні, посилення в цілому східного флангу ЄС, а також розгляду наших конкретних пропозицій як країни -партнера НАТО з розширеними можливостями, уточнила віцепрем'єрка.

"І важливо, що до цього процесу також залучене українське громадянське суспільство - українські експерти були запрошені, щоб підготувати свої незалежні від уряду пропозиціїї. Але, враховуючи те, що підтримка євроатлантичних прагнень в Україні і консолідація суспільства тут достатньо висока, ми очікуємо, що ми будемо говорити одним голосом", - резюмувала Стефанішина.

Брифінг Стефанішиної та Варгеї / Фото: Павло Багмут. Укрінформ

Читайте також: Україна візьме участь у формуванні Стратегічної концепції НАТО до 2030 року – Стефанішина

Як повідомляв Укрінформ, Альянс запросив Україну разом з іншими партнерами долучитись до формування Стратегічної концепції НАТО до 2030 року. Оновлена концепція дасть розуміння щодо політики Альянсу на наступне десятиліття, зокрема, щодо співпраці з країнами-аспірантами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-