В Україні набув чинності порядок встановлення обмежень на пересування в умовах воєнного стану

В Україні набув чинності порядок встановлення обмежень на пересування в умовах воєнного стану

Укрінформ
З 20 січня набув чинності «Порядок встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан», затверджений Кабміном 29 грудня минулого року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в додатку до постанови, правовою основою запровадження згаданої заборони є Конституція України, Закони «Про правовий режим воєнного стану», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», указ Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, інші нормативно-правові акти.

Читайте також: На сьогодні немає потреби запроваджувати воєнний стан в Україні – Данілов

Запровадження такої заборони або обмеження на вибір місця проживання здійснюється військовим командуванням на основі указу Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях і полягає у забороні декларування (реєстрації) місця перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан.

Зі свого боку військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення про запровадження такої заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб, яке має негайно доводитися до відома населення через ЗМІ.

Читайте також: Сили тероборони до кінця лютого будуть укомплектовані на 70% - командувач

У такому рішенні мають зазначатися обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, та шляхи протидії таким факторам.

У рішенні також мають зазначатися обґрунтування необхідності та строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб; перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування/проживання; населені пункти, у яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб.

Читайте також: Жінки служитимуть у війську добровільно і в разі крайньої потреби — ЗСУ

У такому рішенні вказуються й інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Як повідомлялося, 29 грудня 2021 КМУ затвердив Постанову № 1450 «Про затвердження Порядку встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан»

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-